Yabancı dillerde websitesi açmak neden önemlidir

ingilizce web siteleri

 

Yabancı dillerde site açmak hem yabancı dilinizi geliştirmenize, hem de dış ülkeden kaynaklı ziyaretler de adsense kulllanıyorsanız tık başına kazancınız sizi tahmin edicek miktarda artış gösterecektir.

Bir diğer nokta ise Türk sitelerinde ki içeriklerin birbirinin aynısı olması bu durum rekabeti arttırdığı gibi ziyaretçi sayısınında bölünmesi anlamına geliyor. Sizin yabancı diliniz yeterli seviyede ise  rekabeti düşük iyi kazanç elde edebileceğiniz kelimeler üzerine yoğunlaşarak iyi yerlerede siteleriniz olabilir. Hiç bir rekabet ortamına girmeden güzel kazançlar sağlamak sizin elinizde olabilir..

Güzel bir seo çalışması ile yerine oturmuş siteleriniz sizin hedeflerinizi karşılamıyorsa  sitenizi Türk sitelerinden daha pahalı şekilde satıp çıkabilirsiniz.Peki alıcı çıkar mı? Tam anlamıyla havada kapılır, çünkü herkes yabancı dilde  site kuramadığı için seo bilgisi yeterli olsada girmekten çekiniyor veya yabancı dilde ki sitelerin geliri yüksek olduğundan ilgi çekiyor hemen alıcı bulabiliyorsunuz.. Güzel bir fiyattan da satabilirsiniz.

Örnek vericek olursak Türkçe bir sitede tık başına adsense olarak konuşursak en fazla alabileceğiniz rakam  0,40 $ veya biraz daha fazla ama yabancı dilde yapılmış özgün içerikle dolu bir site tık başına 2 $ görebilir. Bunun bir de Türk Lirası’na dönüştürürsek oldukça iyi bir gelir içeren siteniz oluyor.

Kısacası Türkçe sitelerle uğraşıp birşeyler tecrube ettikten sonra size tercihim yabancı dilde siteler ile gelir elde etmeye çalışmanızdır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !